Dış Cephe ve İç Cephe Temizliği

Bursa’da Dış Cephe Cam Temizliği

Bursada dış cephe cam temizliği konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken firmamız Bomtem Temizlik profesyonel, eğitimli ve alanında uzman belgeli ekibi ile hizmet vermektedir.

Bomtem temizlik hizmetleri olarak özellikle cam binaların ve yüksek bina dış cephe temizliği konusunda ihtisas yaptığımızı söyleyebiliriz.

Bursa da bakıldığında göze gelen pek çok plaza, rezidans, iş merkezinin ve AVM lerin dış cephe cam ve kompozit temizliği firmamız tarafından yapılmıştır.
Günümüz şartlarında yapılan; iş merkezi, plaza, fabrika, avm, rezidans ve hatta müstakil binaların hemen hemen hepsinde cam cephe kullanılmaktadır.

Tüm bu binalarda yaşam her an sürmekte ve yoğun kullanılmaktadır. Temiz olmayan ortamlarda çalışan insanlar mutsuz ve verimsiz ayrıca huzursuz olmaktadırlar. Dolayısı ile temizliği sık sık yapılmalıdır. Temizlik sırasında profesyonel ve kaliteli temizlik tercih edilmelidir. Ucuz yapılan işler de kaliteli hizmet söz konusu olamayacaktır.

Cephenin temizliği sık yapılmayan bir temizlik çalışmasıdır. Dış ortamların etkisi ve binanın konumu gereği yol kenarlarından olan binalar egzoz gazına maruz kalmakta erken ve yoğun kirlenmektedirler. Petrol ürünlerinin temizliği bildiğiniz gibi zordur, imkânsız hale gelebilir.

Pek çoğu iş merkezi yada rezidans olan tesisler cephe temizliği yapılmadığı veya geciktiği için prestij ve müşteri kaybına uğramaktadır.

Dış cephe, cam kompozit temizliği yapma kararı alan tesisler ucuz temizlik hizmeti tercih etmek durumunda kalmaktadır. Doğal olarak ucuza yapılan işlerin sonucu pahalı olmaktadır. Yanlış kullanılan ve uygun olmayan kimyasallar, yanlış uygulamalar, eğitimsiz ve tecrübesiz personel milyonlar harcanarak yapılan binaların zarar görmesine sebep olmaktadır.

Bursa da dış cephe cam temizliği yapan firmamız 10 yıllık tecrübesi Bursa’nın marka firmalarına hizmet vermektedir. Pek çok projede periyodik hale getirdiğimiz cam cephe temizleme hizmetimiz yıllarca temizliği yapılmayan firmaların temizlik alışkanlıklarını değiştirmekte ve yılda en az iki defa temizlik yapılmasını sağlamaktadır. Burada kazanan bizden çok binalar ve çalışanlar olmaktadır. Bomtem Dış Cephe Cam Temizlik Hizmetleri sizi ve binanızı bu tür zararlara karşı korur.

Dış cephe temizliği konusunda profesyonel çalışan firmamız, yerden 20 m yüksekliğe kadar olan binalarda vinç platform iskele gibi yükseltici elamanlar kullanmadan temizlik yapmaktadır.

Tecrübelerimizden yola çıkarak geliştirdiğimiz makinamız ile şebekenizden makinaya bağladığımız suyu arıtarak ve ayrıştırarak SAF SU haline getirerek uygun hortumlarla 20 metre yüksekliğe kadar basarak özel tasarım fırça ile öncelikli olarak cephenin durumuna göre ilaçlama yapılır. Gevşetilen kirler sonrasında yıkanır ve son aşamada saf su ile durulanır. Son işlem saf su ile yapıldığından kuruduğunda camda iz kalmaz.

Çok yoğun olmayan fakat belirli bir düzeyde akan su ve doğru fırça ile yapılan yıkamada çerçeve araları cephede olan düz yüzeylerde ki toz kıl kum polen vb kir ve atıl maddeler fırçalama sırasında ilacın da etkisi ile yerinden çıkarılırmış olur. Yıkama sırasından uzaklaştırılan bu maddeler binadan yok edilir. SAF SU ile yapılan durulamadan sonra binada kir toz kimyasal vb madde kalmadığı için binanız daha geç toz tutacak ve daha geç kirlenecektir.

Yıllarca çalıştığımız çekçek pelüş yöntemi ile yapılan temizliğe nazaran daha uzun ömürlü olacaktır.

Vinç platform iskele merdiven vb yükseltici aletlerle yapılan temizlik işlerine nazaran çalışan kişinin yere basıyor olması iş güvenliği acısından risk teşkil etmemektedir.