Fabrika ve Endüstriyel Temizlik

BURSA FABRİKA TEMİZLİĞİ, FABRİKA TEMİZLİĞİ BURSA, İŞYERİ TEMİZLİĞİ, ZEMİN YIKAMA VE TEMİZLEME, TAVAN TEMİZLİĞİ, BURSA CATI TEMİZLİĞİ, YÜKSEKTE TEMİZLİK YAPAN FİRMALAR.

Fabrika ve benzeri işletmelerde Profesyonel olarak endüstriyel temizlik hizmeti her zaman yapmak mümkün değildir.

Fabrikalar ve iş yerleri kalabalık insan kitlelerinin ve yoğun çalışmaların olduğu fabrikanın iş dalına ve çalışma sistemine göre kirlenme düzeyi farklılık gösteren yerlerdir. Bu nedenler çabuk kirlenmekte ve çalışma performansını olumsuz etkilemektedir. Fabrika ve işletme çalışanları mevcut işlerinin yanı sıra çalışma alanlarını temizliğine dikkat etmelerine rağmen, yeterli temizlik sağlanamamaktadır.

Endüstriyel temizlik hizmeti gerektiren Fabrika ve benzeri işletmelerde Profesyonel olarak endüstriyel temizlik hizmeti her zaman yapmak mümkün değildir. İşletmeler bünyesinde yapılan günlük temizlik genel hizmet alanlarının kapsamaktadır. Dip köşe genel temizlik hizmeti profesyonel bir firma tarafından çok sık olmasa da belirli zamanlarda yapılmalıdır. Yılda bir kez yapılan temizlik işinin yeterli olacağı tesisler olabileceği gibi yoğun çalışan fabrika, atölye ve işletmelerde yılda birkaç kez periyodik temizliğin planlanması ve yapılması gerekir. Temizlik işinin yapılacağı yerlerde temizlenecekler farklılık göstereceği için çalışan kişi, kullanılacak makine, malzeme, uygun ve doğru seçilmelidir. Temizlik yapılırken uygulama ve kullanılan ürünler nesnelere zarar vermemelidir.

Bomtem endüstriyel temizlik hizmetleri; temiz ve hijyenik ortamlar sağlamakta, fabrika, ofis ve işletmelerde iş yükünü azaltmaktadır. Fabrika ve işletmelerde profesyonelce yapılan temizlik hizmeti çalışan performansında iş verimini arttırmaktadır.

 

Bomtem fabrika temizliği hizmetleri olarak fabrikalar da yaptığımız işlerin bazıları;

YÜKSEK DE TEMİZLİK;

Fabrikaların büyük yapılar olması, yüksek yerlerdeki cam temizliği, duvar temizliği, çatı temizliği, tavan temizliği, örümcek ağlarının temizliği, kablo kanallarının temizliği gibi zor işlerin sık aralıklarla yapılamaması bu tarz yerlerin yoğun şekilde kirlenmesine sebep olmaktadır.

Bursa da fabrika temizliği Bomtem olarak yapmaktayız. Bize www.fabrikatemizligi.com www.bomtemtemizlik.com adreslerinden ve 0 224 234 08 08 numaralı telefonlardan ulaşabilir, ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yüksek de çalışma;

Yüksek de çalışma için iş güvenliği kuralları da hayli sıkıntı teşkil etmektedir. Bomtem temizlik firması kendi bünyesindeki Yüksek Çalışma Eğitici Eğitmeni bulundurmakta, yüksek de çalışan personelimize eğitim vermekteyiz.

Fabrika örümcek ağlarından temizliği;

Fabrika, atölye, mağaza, avm, iş hanları, gibi işletmeler insan dolaşımının yoğun olduğu yerler de, yüksek ve kıyı bucak yerlerde örümcek ağları ve yuvaları vardır. Çirkin bir görüntü oluşturur, insan sağlığını da tehdit ederler. Bu sebeple sık sık temizlenmelidir. Firmamız bu konuda size hizmet vermektedir.

Fabrika ve işletmelerde makinalara elektrik kablolarını taşıyan kablo kanalları da sık sık temizlenmelidir. Elektrik tavalarının temizliği enerji kaybınızı önler ve çeşitli riskleri azaltır.

                FABRİKA TEMİZLİĞİNDE DIŞ CEPHE;

Fabrika temizliğinde en önemli noktalardan biriside binanızın dış görünüşüdür. Temiz bir bina her zaman kalite ve saygınlığınıza katkı koyacaktır.

Bomtem dış cephe temizlik yaptığı pek çok projeden dolayı özellikle dış cephe temizlik firması olarak anılmaya başlamıştır. Bursa Dış cephe temizliğin de her iş gibi tecrübe gerektirmektedir. Firmamız birkaç yılda bir kere dahi dış cephe temizliği yaptırmayan firmalara verdiği hizmetten sonra 6 aylık zaman zarfında tekrar temizlik yapılmasını isteyen kurumsal firmaların oluşmasını sağlamıştır.

20 METREYE KADAR YERDEN TEMİZLİK; vinç, iskele, merdiven kullanmadan yerden 20 metreye kadar yıkama yöntemi ile saf su kullanarak temizlik hizmeti Bursa Bomtem temizlik ile mümkün…

Vinç iskele platform merdiven kullanmadan 20 metreye kadar olan yükseklikler de temizlik hizmeti vermekteyiz. Üretimini kendi yaptığımız dış cephe makinası ile 6-7 kat binaları yerden uzanan makine ile temizliyoruz.

Bu çalışma sırasında SAF SU kullanıyoruz. Makinaya girilen su saf su haline getirilerek cam temizliğin de cephe temizliğinde ve kompozit kaplama temizliğinde kullanılıyor. Saf su ile yapılan temizlikte zeminler daha geç kirlenmekte camlar daha canlı ve parlak olmaktadır. Cephenin durumuna göre özel üretimini yaptığımız temizleme ürünü ile önce kirlerin gevşetilmesi sağlanmakta sonrasında ilaçlanan cephe yıkanarak temizlenmekte ve son olarak saf su ile durulanmaktadır. Bu yöntemle Cephe temizliğinde çerçevelerin dip köşe kıyı bucak gözle görülmeyen yerlerindeki toz kir kıl tüy ve benzeri çok küçük parçacıklar da binadan ayrıştırılıp yok edildiği için bananın kirlenmesi diğer yöntemlere göre daha geç olmaktadır.

İDARİ KISIM TEMİZLİĞİ;

Fabrikalar da idari kısımların temizliği sık aralıklarla yapılmalıdır. İşletmeyle her zaman bağlantılı olan idari kısımlar işletmelere giriş çıkışlarla daha çabuk kirlenmektedir. Çalışanların ve misafirlerin yoğun olduğu idari kısımlarda ki temizlik, hijyen anlamında da önem arz etmektedir.

Pek çok işletme idari kısımlardaki hizmet personeline temizlik işini yaptırdığı için temizlik genellikler başarılı ve yeterli değildir. Temizlik hizmeti için endüstriyel anlamda profesyonel temizlik hizmeti alınması faydalıdır. Çalışanların iş verimine önemli etkisi olmaktadır.

Bomtem temizlik olarak fabrikaların idari kısımlarındaki temizlik hizmeti için tam zamanlı ve yarı zamanlı, ayrıca belirli zamanlarda dip köşe genel temizlik hizmeti vermekteyiz. Tecrübeli personel, doğru malzeme ve makine… Ayrıca işini severek yapan deneyimli personel ile sizlere hizmet vermekteyiz.

 

ÜRETİM ALANLARI TEMİZLİĞİ;

Üretim; işletmeler için asli görevdir. İşletmelerde çalışan bir makinanın bir saat durması fabrika için büyük kayıp demektir.

İşletmelerin günlük yapılan temizliklerinin yanı sıra derinlemesine yapılması gereken genel temizlik hizmetini, Bomtem Temizlik firması olarak yapabiliriz.  Makinelerle yapılan endüstriyel temizlik hizmeti işletmelerin kirlenme süresine göre ayarlanarak; işletmenin de çalışmasını aksatmayacak şekilde, gerekli durumlarda gecede çalışacak şekilde yapılabilir.

Uzun zaman temizliği yapılmayan işletmeler de yoğun kirlenmiş yerlerin temizliği zor ve daha pahalı olmak durumda kalmaktadır. Geç kalmadan temizlik yapılmalıdır.

ZEMİN TEMİZLİĞİ;

İşletmelerde en çok kirlenen ve dikkat çeken yerler zeminlerdir. Zeminin temizliği; kirlilik durumuna göre, doğru kimyasal ve makine ile yapılmalıdır. Temizlik hizmeti sırasında fark edilmeyecek deformasyona dikkat edilmelidir. Zemin temizliğinin yanı sıra bozulmuş, cilası çıkmış zeminlerin de bakım tamir ve cila hizmeti firmamız tarafından yapılmaktadır.

ZEMİN CİLALAMA;

Özellikle mermer zeminlerde kullanım yoğunluğuna göre cila yıpranmakta ve özelliğini kaybetmektedir. Periyodik bakımı yapılmayan mermer ve pvc zeminlerin cilası daha erken özelliğini kaybetmektedir. Cila uygulaması yapılmayan ve yerlerde doku bozulmakta, cila uygulanması durumunda da yeterli sonuç alınamamaktadır. Bu sebeple zamanını geçirmeden bakım ve cila uygulaması yapılmalıdır.

Özellikle hastaneler de gördüğümüz pvc zeminler yoğun insan akışı olduğu için hava koşullarına ve doğal ortamlara bağlı olarak kirlenir ve yıpranır. Temizlik hizmeti sırasında yanlış ve yoğun kimyasal kullanımı, ilaç, serum, tedavi ürünlerinin dökülmesi ve insan dolaşımını da değerlendirdiğimizde cilanın bozulması ve zeminin bozulması engellenemez. Pvc zeminlerin değişmesi kolay olmayacaktır pahalı bir yöntemdir. Deformasyonu engellemek ve temizliğin kolay ve sağlıklı yapılması için cila doğru uygulama ile yapılmalıdır.